TARİHÇE

Ticari faaliyetlerine 1955 yılında başlayan Adem KOZUVA Türkiye'nin içerisinde bulunduğu ekonomik dengeleri iyi bir şekilde analiz ederek 2000'li yıllarda şirketleriyle katıldığı farklı sektörlerde aktif roller üstlenecektir.

Dünden bugüne KOZUVA...

1955 yılında Adem KOZUVA tarafından bakkal dükkanı işletmeciliği ile ticari faaliyetlerine başlayan KOZUVA ailesi bu tarihten itibaren çiftçilik, gıda toptancılığı, nakliyecilik gibi çeşitli sektörlerde başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.

1980'li yılların sonunda Türkiye'nin globalleşme sürecine paralel olarak Trakya bölgesindeki değişim potansiyelini öngören KOZUVA sektörel eğilimine farklı bir yön vererek inşaat alanında yatırım yapmaya başlamıştır.

1990'lı yılların başlarında yeni kuşağın da katılımıyla kurumsallaşma sürecindeki gerekli adımlar atılmış ve bu süreçte kurulan şirketlerimiz sonraki yıllarda inşaat alanında toptan ve perakende inşaat malzemeleri satışı konusundaki faaliyetlerini üst seviyelere taşıyarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda etkin roller üstlenmiştir.


"Yıllardır dünün birikimi ve günün imkanları ile geleceği hedefliyoruz..."

21. yüzyılda değişen ihtiyaçlar ve artan talepler doğrultusunda gerekli teknik ve kurumsal modernizasyonları gerçekleştirerek faaliyetleri üstlenecek yeni şirketleri bünyesine katan KOZUVA ailesi modern konut inşasında da yaptığı ve yapmakta olduğu projelerle çok kısa sürede adından söz ettirmiştir. Grup, inşaat alanındaki faaliyetlerine ek olarak tekstil sektörüne de adım atmış, bu alanda da kısa sürede planladığı başarıyı yakalamış ve Dünya'nın birçok ülkesine ihracat yapar hale gelmiştir. Son olarak havalimanı işletmeciliği ve günümüzün olmazsa olmazı bilişim sektöründe yatırımlar yapan Kozuva Şirketler Grubu faaliyetlerini çağa uygun olarak şekillendirmeye devam etmektedir.